AKADEMİ

Liderlik ACADEMY


Yöneticilik artık sektörde de tercih edilen ismiyle LİDERLİK pozisyonu adı altında ilham veren olma olarak nitelendirilmektedir. Bizimde bu düşünceye sahip çıktığımız tüm projelerimizde belirgin olarak kendini göstermektedir.

Büyük Liderlerin yaptığı tek şey kendine bağlı olanları yönetmek değildir. Onlar ilham verirler. Onlar öğretirler. Onların ofis duvarlarının dışına taşan şerefli görevleri vardır. Dünyaya yaydıkları misyon ve vizyon başkalarını iyi yönde etkiler.

Liderde olması gereken;

  • Net düşünme
  • Kendine liderlik etme (kişisel liderlik)
  • Başkalarına liderlik etme
  • Özgünlük

Özelliklerininde içinde bulunduğu bir Yönetici Gelişim Akademimiz var. Bu akademide uluslararası ölçme ve değerlendirme araçlarını kullanarak gelişim ve dönüşüm için şirkete katkısının en yüksek seviyeye çıkmasını hedefliyoruz.

Modern iş dünyasında “liderlik” ve “yönetim” terimleri esas olarak aynı yetkinliğin tanımı için kullanılıyor. Liderlik tamamen insanlarla ilgilidir. Birbiriyle ilişkili birçok parçayı bir araya getiren bir beceri setidir. Vizyon, güven, etki, karakter, hizmet, motivasyon, ilham ve yetkilendirme bunlardan sadece birkaçıdır. Ancak dünyanın neresinde olursa olsun neredeyse tüm iş ortamlarında liderlik, liderin etrafındaki insanlarla nasıl çalışacağını anlama becerisine bağlıdır.

En etkili liderler ekiplerini iyi tanıyanlardır: Onları harekete geçiren nedir, güçlü yanları nelerdir, nasıl çalışmayı tercih ederler ve onları heyecanlandıran ya da şevklerini kıran şeyler nelerdir. Liderlik insanlarla etkileşime geçmek demektir ve liderler ekiplerindeki her bir üyenin özelliklerini kavrarlarsa her konuda daha etkili olacaklardır.

İş hayatında mevcut pozisyonunuz veya gelecek planlamanız için aklınızda ışık saçan projeleriniz var ise ancak sizi yolunuzdan alıkoyan zaman çalıcılarınızı yada liderliğinize destek olacak motivatörlerinizi bir türlü aynı zamanda olumlu yönde kullanamıyorsanız. Size bir ölçme değerlendirme ve gelişim uygulaması yardımıyla bilimsel sonuçlar elde ederek size ait yaklaşık 60 sayfalık bir raporun ışığında gelecek planlaması yapabiliriz. kendi potansiyelinizin farkına varmanın bilinçli hareketleri, sizi iş hayatında farkedilir konuma getirecektir. Bu yolda size Liderlik Akademimizle yol arkadaşlığı yapmaktan mutluluk duyarız.

Geri Dön